اجزاء کابینت

اجزاء کابینت در حال حاضر در ایران شامل پنج نوع صفحه کابینت می باشد، صفحه کابینت ام دی اف، روکش اچ‌پی ال صفحه نئوپان، روکش اچ پی ال با صفحه ام دی اف، روکش ملامینه با صفحه مخصوص و روکش اچ پی ال با صفحه سنگ مصنوعی تمام اکریلیک. اکثر درهای کابینت موجود در بازار از کشور ترکیه وارد می‌شوند، اما شرکت‌های ایرانی هم اقدام به تولید این درها می‌کنند، ضخامت در کابینت چیزی حدود 18 میلی‌متر است و روکش‌های پی وی سی آن 6 نوع مختلف و بیش از 20 رنگ متفاوت دارد، اخیرا درهایی به بازار عرضه شده که مشخصات درهای قبلی را دارد با این تفاوت که رنگ‌های براق شیشه‌ای دارد که جذابیت خاصی در ترکیب کابینت ایجاد می‌کند که نام آن های‌گلس است. کابینت های آشپزخانه دارای دو قسمت زمینی و دیواری میباشد و اجزای ان شامل موارد زیر می باشد:صفحه کابینت، در کابینت و بدنه کابینت.

دستگیره کابینت

دستگیره کابینت

دستگیره کابینت یکی از یراق آلات کابینت است. اگر در گذشته، دستگیره کابینت‌ صرفاً برای باز و بسته کردن کابینت‌ها استفاده می‌شده است.

ادامه مطلب

بدنه کابینت

بدنه کابینت

بدنه کابینت همان قسمت داخلی کابینت است که در نگاه اول مشخص نیست. اما وقتی به سراغ کابینت‌ها می‌رویم و درب یکی از آنها را باز می‌کنیم، بدنه کابینت ‌نمایان می‌شود. فضای داخلی کابینت یا همان بدنه کابینت بخشی از کابینت است که وظیفه عمده کابینت را به عهده دارد و دوام و ماندگاری هر کابینت به بدنه کابینت بستگی دارد.

ادامه مطلب