بدنه کابینت

نوشته شده توسط: Super User
دسته بندی: اجزاء کابینت
بازدید: 1197

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بدنه کابینت

بدنه کابینت همان قسمت داخلی کابینت است که در نگاه اول مشخص نیست. اما وقتی به سراغ کابینت‌ها می‌رویم و درب یکی از آنها را باز می‌کنیم، بدنه کابینت ‌نمایان می‌شود. فضای داخلی کابینت یا همان بدنه کابینت بخشی از کابینت است که وظیفه عمده کابینت را به عهده دارد و دوام و ماندگاری هر کابینت به بدنه کابینت بستگی دارد.

 

بنر نمونه 870*120

بدنه کابینت می‌تواند از جنس فلز یا چوب یا اقسام جدید لترون، MDF و جنس‌های معروف دیگر باشد. جنس فلز برای بدنه کابینت از دیگر انواع آن ارزان تر در می‌آید. بدنه کابینت‌های گذشته همگی از فلز بوده اند و کمتر پیش می‌آمده است که بدنه کابینت چوبی در بین کابینت‌های قدیمی پیدا شود.

با گذشت زمان و با زنگ زدگی بدنه کابینت ‌فلزی، این نوع بدنه کابینت ‌از مد افتاد و به سمت بدنه‌هایی با مقاومت بیشتر در مقابل رطوبت و کهنگی ساخته شدند. در حال حاضر 95 درصد جنس بدنه کابینت را MDF تشکیل می‌دهد. لترون یا همان نئوپان نیز که از لحاظ ظاهری شباهت زیادی به MDF دارد، جای خود را در بین انواع بدنه کابینت ‌باز کرده است. اما استحکام و دوام MDF را هرگز به دست نیاورده است.

بدنه کابینت ‌چوبی به لحاظ قیمت برای مصرف کننده نمی صرفد. زیرا هزینه تمام شده بالایی دارد و عمر خیلی بیشتری از بدنه کابینت فلزی ندارد. بدنه کابینت MDF به دلیل مقاومت در برابر رطوبت و خراش، امروزه طرفداران بیشتری پیدا کرده است.

در حال حاضر بدنه کابینت ‌را از MDF می‌سازند اما با گذاشتن روکش ملامینه، خاصیت ضد خراش بودن MDF را از بین می‌برند. بهتر است اگر برای بدنه کابینت ‌از روکش HPL استفاده شود که جلوی نفوذ رطوبت را می‌گیرد و در مقابل خراش‌ها و اشیا نوک تیز مقاوم‌تر است.