دستگیره کابینت

نوشته شده توسط: Super User
دسته بندی: اجزاء کابینت
بازدید: 1262

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

دستگیره کابینت

دستگیره کابینت یکی از یراق آلات کابینت است. اگر در گذشته، دستگیره کابینت‌ صرفاً برای باز و بسته کردن کابینت‌ها استفاده می‌شده است.

کاربردی که با گذشت زمان به سمت ساده تر شدن و زیباتر شدن حرکت کرد. در حال حاضر نمی توان کاربرد زیبایی دستگیره کابینت‌ را از روی آن حذف کرد. حتی ساده ترین کابینت‌ها را نیز می‌توان با دستگیره کابینت زیبا و شیک، زیباتر جلوه داد.

 

بنر نمونه 870*120

دستگیره کابینت‌های سنتی و کلاسیک، یک شکل گرد ساده داشتند که به راحتی در مشت هر کسی جا می‌شوند. به همین دلیل با گرفتن این دستگیره‌ها، درب کابینت‌ها به راحتی باز می‌شدند.

اما نوع مدرن دستگیره کابینت دیگر به این سادگی نمی اندیشد. دستگیره کابینت باید زیبا، با دوام و ماندگار باشد. کیفیت دستگیره کابینت را می‌توان از نحوه آبکاری و جنس آن تشخیص داد. اگر کیفیت دستگیره کابینت به اندازه کافی خوب نباشد، ممکن است در اثر کشیده شدن و باز و بسته شدن زیاد کابینت‌ها، شکسته شوند و زیبایی کابینت‌ها را خدشه دار کنند. بنابراین همین که‌ دستگیره کابینت‌ زیبا باشد، دلیل کافی برای این که روی کابینت‌ها قرار بگیرند نیست. یکی از مهم ترین راه‌هایی که می‌توان در مورد دستگیره کابینت آزمایش کرد، وزن آن است. وزن دستگیره کابینت نشان دهنده کیفیت آن است. معمولاً دستگیره کابینت‌ فلزی، سنگین تر از دستگیره کابینت‌ پلاستیکی و ساده است و دیرتر خواهد شکست.

در حال حاضر دستگیره کابینت‌‌هایی به بازار آمده است که دیگر نیازی به ‌سوراخ کردن کابینت ندارند. این نوع دستگیره کابینت‌ در بالای درب کابینت قرار می‌گیرد و با یک زایده می‌توانید کابینت را بیرون بکشید. حجم اعظم این نوع دستگیره کابینت‌ در داخل کابینت قرار گرفته است و دیده نمی شود.