انواع کابینت

انواع کابینت را می‌توان از نظر جنس و طراحی‌های مختلف کابینت دسته بندی کرد. عمده شناخت ما از انواع کابینت نیز همین جنس‌های مختلف کابینت است. جنس‌های اصلی کابینت شامل فلزی یا گالوانیزه، نئوپان، ام دی اف و پی وی سی است. البته ترکیب این‌ها با انواع صفحه کابینت مانند صفحه کابینت اکرلیک، صفحه کابینت لمینت و روکش‌های مختلف کابینت مانند لترون و اچ دی اف، در بین انواع کابینت دیده می‌شود.

 کابینت فلزی یا گالوانیزه

کابینت فلزی دارای تنوع طرح زیادی نیست. به دلیل این که شکل دادن به ورق گالوانیزه کار ساده ای نیست، انواع کابینت گالوانیزه بازار به صورت مستطیل شکل ساخته می‌شوند. سوراخ کردن کابینت فلزی کار سخت تری است و اگر دقت نشود، محل برش ممکن است دست یا بدن را خراش بدهد.

به انواع کابینت گالوانیزه، کابینت‌های فلزی با درب ام دی اف را نیز می‌توان اضافه کرد. معمولاً از آن جایی که سازندگان کابینت گالوانیزه، انواع کابینت‌های دیگر را نیز ارائه می‌دهند، درب ام دی اف و سنگ کابینت اکرلیک را نیز می‌توان در کابینت فلزی به کار برد که به زیبایی و جذابیت آن کمک می‌کند.

 انواع کابینت نئوپان

کابینت نئوپان نیز مانند دیگر کابینت‌ها دارای شکل‌های مشخصی است. عموماً به این دلیل که کابینت نئوپان، کابینت ارزانی است، طراحی‌های مختلف در ان، همان انواع کابینت ام دی اف است که با نئوپان ساخته شده اند. نئوپان از خرده‌های فشرده چوب ساخته شده است و مقاومت بهتری نسبت به چوب معمولی دارد و البته قیمتش نیز پایین تر است.

 انواع کابینت ام دی اف

کابینت ام دی اف دارای چند نوع مختلف است. کابینت ام دی اف با روکش لترون و اچی تی ال، و کابینت‌های گلاس جزو انواع کابینت ‌ام دی اف به حساب می‌آیند. خود کابینت ام دی اف را می‌توان بدون کشیدن روکش نیز استفاده کرد. اما از ان جا که روکش لترون و اچ تی ال به مقاومت انواع کابینت کمک می‌کند، حتی در انواع کابینت نئوپان نیز می‌توان از این روکش‌ها استفاده کرد.

 انواع کابینت ‌پی وی سی

پی وی سی یکی از پرکاربردترین مواد مورد استفاده در ساختمان سازی است. مخصوصاً در جاهای بسیار مرطوب مانند استخر و سونا، می‌توان از پی وی سی به عنوان دیوارکوب، کابین استخر و... استفاده کرد. کابینت‌های پی وی سی به خاطر قیمت بالایی که دارند (دوبرابر انواع کابینت ام دی اف) ممکن است برای ساخت یک کابینت کامل مقرون به صرفه نباشند.