کابینت آشپزخانه

نوشته شده توسط: Super User
دسته بندی: انواع کابینت
بازدید: 1484

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کابینت آشپزخانه قلب یک خانه است. خانه‌های کوچک، زیبایی خود را از کابینت آشپزخانه‌شان می‌گیرند.

مخصوصاً خانه‌هایی که به محض ورود به خانه، آشپزخانه اوپن آنها دیده می‌شود. حتی خانه‌های بزرگتر نیز می‌توانند با داشتن یک کابینت آشپزخانه شیک و تمیز، زیبایی بسیاری به خانه شان بدهند. کابینت آشپزخانه در حقیقت چشم و چراغ یک خانه است.

بنر نمونه 870*120

طرح‌های مختلفی برای کابینت آشپزخانه به بازار وارد شده اند. از جمله طراحی‌هایی که به آنها کابینت طرح جزیره، کابینت گرد، کابینت‌های متالیک و کابینت‌های لمسی می‌گویند. این کابینت‌ها می‌توانند با اجرای درست در یک خانه، زیبایی محیطی یک خانه را افزایش دهند. اما اجرای درست کابینت آشپزخانه به چه معنا است؟

  کابینت آشپزخانه برای خانه‌های نورگیر

خانه‌هایی که آشپزخانه نورگیر دارند، بهتر است کابینت آشپزخانه شان نیز روشن تر باشد. مخصوصاً در خانه‌های کوچک که عمده نور خانه از آشپزخانه تامین می‌شود. در صورتی که در این خانه‌ها، از کابینت آشپزخانه تیره استفاده شود، میزان نور ورودی به خانه، کاهش چشمگیری خواهد داشت. اگر چه کابینت آشپزخانه تیره مانند رنگ‌های مد روز ماهاگونی، سیاه و سفید و... جذابیت‌های خاص خود را دارند، اما بهتر است کمی هم به دلگیر بودن این نوع کابینت آشپزخانه فکر کنید.

 کابینت آشپزخانه برای خانه‌های کم نور

خانه‌های کم نور می‌توانند از کابینت آشپزخانه تیره نیز استفاده نمایند. اما اگر از نورپردازی خوبی در این نوع کابینت آشپزخانه استفاده نشود، فضای خانه از این هم تیره تر خواهد شد. اما بعضی از خانم‌ها ترجیح می‌دهند از کابینت آشپزخانه تیره استفاده کنند، زیرا دیرتر کثیف می‌شوند و نیاز به تمیزکاری کمتری دارند. الودگی روی کابینت آشپزخانه تیره کمتر دیده می‌شود. در حالی که کوچکترین ایراد روی یک کابینت آشپزخانه روشن، از فاصله ای بسیار دور هم قابل مشاهده است.

 کابینت آشپزخانه طرح جزیره

طرح جزیره، یکی از جذاب ترین انواع کابینت آشپزخانه است که به تازگی مد شده است. قرار دادن یک سینک و میز غذاخوری در وسط آشپزخانه، هماهنگی خوبی بین وسایل آشپزخانه ایجاد می‌کند. سینک روشویی وسط آشپزخانه به سینک شستن میوه نیز معروف است. هیچ آبچکانی در کابینت وسطی دیده نمی شود و قفسه‌های زیر این کابینت نیز مخصوص قرار دادن وسایل مهم خوردن غذا است. ا