کابینت زیر گاز

نوشته شده توسط: Super User
دسته بندی: انواع کابینت
بازدید: 5315

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کابینت زیر گاز

کابینت زیر گاز یکی از انواع کابینت است که به تازگی و با ظهور اجاق گازهای توکار به وجود آمده اند.

بهتر است برای کابینت زیر گاز، از کشو استفاده نشود. زیرا تعمیر کردن و تمیز کردن اجاق گاز توکار سخت خواهد شد. کابینت زیر گاز را می‌توان به صورت تکی نیز سفارش داد. با توجه به این که خیلی از خانم‌ها به تازگی اقدام به خرید اجاق گاز توکار می‌نمایند، علاقه دارند که کابینت زیر گاز و اجاق گاز خود را در خانه بعدی هم داشته باشند.

بنر نمونه 870*120
 

 بهترین نوع کابینت زیر گاز

کابینت زیر گاز باید طوری ساخته شود که نسبت به گرما و حرارت مقاوم باشد. بنابراین نمی توان از کابینت‌های گالوانیزه و فلزی برای کابینت زیر گاز استفاده کرد. زیرا این کابینت‌ها به سرعت داغ می‌شوند و ممکن است به مرور زمان، چسب اجاق گاز شل شود. حتی ممکن است بعد از مدتی به دلیل داغ شدن کابینت گالوانیزه، از شکل و فرم خارج شود.

بهترین کابینت زیر گاز از جنس پی وی سی است. پی وی سی 100% ضد آب است و در مقابل حرارت، مقاومت بسیار بالایی دارد. به راحتی خش نمی افتد و سبک نیز هست. اما از ان جا که هزینه کابینت زیر گاز پی وی سی کمی بالا خواهد بود، کابینت ام دی اف گزینه بهتری است.

بیشتر کابینت‌های منازل نیز از جنس ام دی اف هستند و بهتر است کابینت زیر گاز نیز از جنس ام دی اف باشد. کابینت ام دی اف به راحتی برش می‌خورد و چسب عایق گاز، به راحتی به آن می‌چسبد. مهم ترین نکته نیز همین است که مایعات و غذاهایی که روی اجاق گاز می‌ریزند، وارد کابینت زیر گاز نشوند.