جدیدترین مدلهای کابینت

بازدید: 1759

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

جدیدترین مدلهای کابینت

جدیدترین مدلهای کابینت به گونه ای طراحی شده اند که تمام نیازهای صاحبخانه را تامین کنند. نیازهای خانه‌های بزرگ با نیاز خانه‌های کوچک متفاوت است. همین طور میزان نور در آشپزخانه، و تعداد پنجره‌ها و محل قرار گیری آنها برای طراحی جدیدترین مدلهای کابینت در نظر گرفته شده اند.

 

معمولاً در کشور ما، آشپزخانه پرنور کم پیدا می‌شود. اگر هم چنین آشپزخانه ای پیدا شود، عادت داریم با پرده‌های کلفت، راه نفوذ نور را ببندیم تا به اصطلاح خانه دید نداشته باشد. اما پرنور بودن آشپزخانه تاثیر به سزایی در طراحی جدیدترین مدلهای کابینت داشته و دارد.

 

جدیدترین مدلهای کابینت برای آشپزخانه‌های کم نور نیز جالب توجه هستند. در این جدیدترین مدل کابینت که به رنگ ماهاگونی هم هست، برای جبران کم نور بودن آشپزخانه از نور‌های مختلف در مکان‌های اصلی مانند بالای شیر ظرفشویی، بالای هود و زیر کابینت‌های سقفی قرار داده شده اند. این جدیدترین مدلهای کابینت برای یک آشپزخانه کوچک طراحی شده است. به طرح کاشی‌های بین کابینت دقت کنیدکه از طراحی ساده ای در آن استفاده شده است.

تیره بودن کابینت‌ها نشان دهنده تاریک بودن آشپزخانه نیز هست. اما می‌توان با نورپردازی سنگین و استفاده از یک کابینت روشن، این نقیصه را جبران کرد. اما در جدیدترین مدل های کابینت‌، استفاده از طراحی شیک و کاربرپسند اهمیت بیشتری دارد. رنگ‌های تیره هم حالت شیک تری به بیننده القا می‌کنند.

به هر حال اشپزخانه‌ها در هنگام شب نیز باید روشنایی کافی داشته باشند. بنابراین در طراحی جدیدترین مدلهای کابینت به نورپردازی نیز اهمیت خاصی داده شده است. چنین نوع نورپردازی برای استفاده از آشپزخانه در دیروقت نیز مفید هستند.