نمونه کابینت

بازدید: 1365

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نمونه کابینت

نمونه کابینت برای یک انتخاب درست اهمیت زیادی دارند. نمونه کابینت رنگی، نمونه کابینت تیره، نمونه کابینت‌ برای آشپزخانه‌های روشن و تاریک. همه این‌ها ترکیب رنگ‌های متفاوت و شکل‌های متفاوتی دارند.

 

نمونه کابینت‌ رنگی برای یک آشپزخانه روشن، تفاوت زیادی با یک اشپزخانه تاریک دارد. در یک آشپزخانه روشن که نور زیادی دارد، نیاز نیست رنگ کابینت‌ها خیلی روشن باشد. زیرا نور آفتاب که از بیرون بر روی کابینت‌ها می‌افتند، درخشندگی کابینت‌ها را افزایش می‌دهد. در حالی که در یک نمونه کابینت‌ برای یک آشپزخانه تاریک، رنگ کابینت‌ها خیلی درخشان و براق هستند. زیرا از کمترین نوری که از طریق لامپ‌ها و نورهای کار شده در بخش‌های مختلف سقف و کابینت، باید بیشترین بازدهی گرفته شود.

نمونه کابینت تیره برای آشپزخانه‌های تاریک، برخلاف آشپزخانه روشن، نیازی به نورپردازی سنگین ندارند. در نمونه کابینت‌ تیره که در یک فضای تاریک ساخته شده است، نوردهی از زیر کابینت‌ها و در مکان‌هایی مخفی قرار گرفته اند تا نور آنها چشم را اذیت نکند. حتی لامپ‌های سقفی نیز به گونه قرار گرفته اند که نور شدید نداشته باشند. زیرا هر چه قدر هم نور شدیدی در این آشپزخانه‌ها وجود داشته باشد، تعادل تیرگی و روشنایی را در این نوع کابینت‌ها تامین نمی کند.

نمونه کابینت تیره برای آشپزخانه‌های روشن، خیلی پیدا نمی شود. عموماً این نوع کابینت‌ها برای آشپزخانه‌های روشن نمی شود. مگر این که میزان نوری که از پنجره‌ها به داخل خانه وارد می‌شوند را شدیداً کنترل کنند. در این صورت، کابینت‌ها نیز می‌توانند تیره باشند و از لامپ‌های مخفی که در آن کار شده است، نوردهی صورت بگیرد.