کابینت پی وی سی

نوشته شده توسط: Super User
دسته بندی: جنس کابینت
بازدید: 2582

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کابینت پی وی سی جنس بسیار سبک کابینت است. با توجه به این که کابینت پی وی سی 100% ضدآب است،

حتی به عنوان سینک دستشویی در حمام و دستشویی نیز می‌تواند استفاده شود. کابینت پی وی سی در اصل از جنس پلیمر ساخته می‌شود و کاربرد زیادی در صنعت ساختمان سازی دارد. ورقه‌های پی وی سی را با ضخامت‌های مختلفی تولید می‌کنند که برای بخش‌های مختلف خانه استفاده می‌شوند. مهم ترین استفاده پی وی سی به غیر از کابینت، در دیوارپوش، دکور دیوار، کفپوش، درها و پارتیشن‌ها استفاده می‌شود. مهم ترین کاربرد پی وی سی نیز در کابین استخر است.

تنها عیبی که می‌توان به کابینت پی وی سی وارد کرد، قیمت آن است. قیمت کابینت پی وی سی حدوداً دوبرابر کابینت ام دی اف خواهد بود که نسبت به مزیت‌هایی که دارد، به صرفه نیز خواهد بود.

 

بنر نمونه 870*120

مزیت کابینت پی وی سی

کابینت پی وی سی کاملاً ضد آب

اولین مزیت کابینت پی وی سی نسبت به دیگر کابینت‌ها، ضد آب بودن آن است. کابینت پی وی سی در مقابل آب کاملاً مقاوم است. حتی اگر کابینت پی وی سی را درون اب قرار دهید، آب را به خود جذب نخواهد کرد. این مزیت، نسبت به دیگر کابینت‌ها اهمیت زیادی دارد و به همین دلیل طول عمر کابینت پی وی سی از کابینت‌های ام دی اف بسیار بالاتر خواهد بود.

حتی اگر قطره ای آب روی کابینت پی وی سی باقی بماند، لکه نمی گیرد و به راحتی نیز اب روی آن پاک می‌شود. در برابر اسیدهای مقاوم و مواد شوینده قوی نیز مقاوم است و اگر مدت زمان زیادی روی کابینت پی وی سی باقی بمانند، باز هم باعث اسیب رساندن به آن نمی شود.

 

کابینت پی وی سی با عمر طولانی

مهم ترین عنصری که باعث شده است عمر کابینت‌های ام دی اف پایین بیاید، مقاومت متوسط آنها در برابر رطوبت و نم است. کابینت پی وی سی را حتی در استخرها نیز می‌توان به کار برد. پاک کردن و تمیز کردن کابینت پی وی سی ساده تر است و به راحتی نیز خش برنمی‌دارد. در نتیجه عمر کابینت پی وی سی چند برابر کابینت ام دی اف خواهد بود و به این زودی‌ها نیاز به تعویض کابینت پی وی سی آشپزخانه پیدا نمی شود.

 

سبک بودن کابینت پی وی سی

کابینت پی وی سی بسیار سبک است. یکی از ایراداتی که به کابینت‌های قدیمی وارد می‌شود همین سنگین بودن آنها است. درب‌های کابینت‌ها بعد از مدتی باعث خراب شدن لولای کابینت‌ها می‌شدند و بعد از مدتی به راحتی بسته نمی شدند. در حالی که کابینت پی وی سی سبک است و به این راحتی‌ها از فرم در نمی آید.