کابینت چوبی

نوشته شده توسط: Super User
دسته بندی: جنس کابینت
بازدید: 2531

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

کابینت‌ چوبی جز مدل‌ های کلاسیک در دکوراسیون آشپزخانه محسوب می‌شوند.

با اعمال تخصص لازم در طراحی این کابینت‌ها متریال­های بسیار زیبا و مدرنی به خود گرفته‌اند. این قابلیت برای کابینت‌ چوبی وجود دارد که همراه با کمد و بار توکار ساخته شوند. با توجه به مرغوب بودن و زیبایی که در سبک آن‌ها قابل پیاده‌سازی می‌باشد دارای هزینه بالایی هستند.

زیبایی و ظرافت کابینت چوبی از درختان جنگلی، منحصر به فرد و خیر کننده است. در طرح کابینت چوبی کنده کاری های هنری و معرق کاری ظریف با طرح های زیبا جلای خاصی به این نوع کابینت داده است. یکی از ویژگی های بارز کابینت چوبی زنده نگه داشتن سیمای آشپزخانه است و دلیل آن چیزی جز استفاده از درختان جنگل نیست که طراوتی خاص به آشپزخانه می بخشد.

 

بنر نمونه 870*120

نوع، بافت و رنگ انتخابی برای ساخت کابینت چوبی اهمیت بالایی دارد بنابراین دقت لازم را در این زمینه داشته باشید. برای تهیه کابینت چوبی معمولاٌ از انواع چوب مانند گیلاس، افرا، بلوط، کاج، ماهون، گردو و توسکا استفاده می‌کنند. درخت گیلاس رنگی قرمز مایل به قهوه ای دارد و چوب آن یکنواخت و مرغوب است و نسبتا گران تر از چوب های دیگر می باشد. افرا گزینه دیگری برای تهیه و ساخت کابینت چوبی که بافتی نرم و صاف دارد و سبک تر از چوب گیلاس است و به راحتی قابل رنگ آمیزی و نقاشی است و نور زیادی به آشپزخانه می دهد. چوب بلوط سخت و سنگین و به رنگ قهوه ای روشن است و دارای بافت غنی است و طرفداران زیادی دارد. چوب کاج نیز چوبی نرم و مقرون به صرفه است. چوب ماهون چوبی است که به عنوان چوب برتر برای کابینت چوبی خوب شناخته شده است. رنگ عمیق و غنی قهوه ای قرمز یک طراحی جذاب را به فراهم می سازد. دوام بسیاری دارد و با قیمتی بالا عرضه می گردد. چوب توسکا نیز به رنگ صورتی کم رنگ گرفته شده از رنگ قهوهای مایل به زرد است و طرح و جلای زیبایی به کابینت چوبی می دهد. چوب درخت گردو نیز از قوی ترین، سخت ترین و سنگین ترین چوب درخت جنگل است که در آن رگه های تصادفی تیره و روشن دیده می شود و این طرح طبیعی، زیبایی خاصی به کابینت چوبی تهیه شده از آن می دهد.

زمانی که نمونه چوب را برای ساخت کابینت چوبی انتخاب کردید نوبت به آن می رسد تا کار با تیمی ماهر و با تجربه بسپارید تا با ابعاد و سایز دلخواه متناسب با فضای آشپزخانه کابینت چوبی را برای شما آماده سازد. هر چند هزینه ایی بالاتر را باید پرداخت کنید ولی رضایت و لذت از نتیجه کار می تواند ارزشی بالاتر داشته باشد. با کابینت چوبی سفارشی، شما قادر خواهید بودید بیش از یک گزینه چوب برای ساخت و طراحی کابینت خود داشته باشید. بنابراین ساخت آشپزخانه خود را با انعکاس واقعی از طعم و مزه و طراحی منحصر به فرد زیبا سازید

اگر هزینه برای تهیه یک کابینت برای شما از اهمیت بالایی برخوردار است و این مسئله در اولویت قرار دارد و می خواهید کابینت چوبی با مرغوبیت بالا و طرحی زیبا از چوب دلخواه داشته باشید، راه به ‌صرفه ‌تر هم از نظر قیمت و هم داشتن بهترین کیفیت ترکیب گزینه‌های انتخابی موجود با هم است. کابینت‌ های رايج در بازار از انواع بدنه و درب چوبی می تواند راه حلی ایده آل و مناسب باشد.