کابینت mdf

نوشته شده توسط: Super User
دسته بندی: جنس کابینت
بازدید: 1974

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کابینت MDF چه از لحاظ زیبایی و چه از لحاظ کاربرد بسیار مورد توجه هستند. دکوراسیون داخلی آشپزخانه یکی از جلوه‌های برتر چیدمان خانه است. امروزه کابینت MDF در طرح و رنگ های متنوع برای آشپزخانه ساخته می شوند.

 MDF مخفف کلمه Medium Density Fiberboard می‌باشد که جز محصولات چوبی به‌ حساب می‌آید. MDF به‌ طور معمولی ضخامتی بین 3 تا 40 میلی‌متر با چگالی بین 650 تا 800 کیلوگرم بر مترمربع دارد که جایگزین ورق ‌های فشرده چوبی شده است و روز به‌ روز کاربرد آن رو به رشد است.

بنر نمونه 870*120

MDF ها بعد از تولید با روکش های زیبایی جلوه می‌گیرند که نه‌ تنها بر زیبایی ظاهری آن‌ها می‌افزاید بلکه بر دوام و استحکام آن‌ها نیز تأثیر بسزایی می گذارد. ویژگی‌های زیادی برای صنایع چوب MDF وارد است چه از نظر فیزیکی چه از لحاظ تهیه با قیمت‌های مناسب که در بازار خریداران بسیاری رو به خود جلب کرده است. یکی از مصارف MDF در آشپزخانه برای ساخت و تهیه کابینت MDF است. جنس کابینت MDF بسیار مناسب و مقرون ‌به ‌صرفه است. انواع کابینت MDF ترک و آلمانی کیفیت بهتری نسبت به کابینت MDF ایرانی دارند و گران‌تر هستند. البته ناگفته نماند کابینت MDF ایرانی نیز زیبا و با کیفیت هستند و در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف به بازار عرضه می‌شوند و قیمت آن‌ها مناسب‌تر از قیمت کابینت MDF ترک و آلمانی است.

روند طراحی آشپزخانه اغلب شامل ترکیبی از رنگ و بافت متنوعی است. استفاده از بهترین مواد و رنگ برای ساخت کابینت MDF از جمله انتظاراتی است که سفارش دهندگان دارند و سپس استفاده از ایده و سلیقه ایی شیک برای رنگی مناسب، اندازه متناسب، چیدمانی شیک و ترکیبی زیبا است. کابینت MDF از نظر فیزیکی، ضخامت، وزن و اندازه، سطح صاف و متراکم، لبه های صاف دون تیزی، زیبایی ظاهری، طرح ملایم و ظریف، با روکش های چوبی و غیر چوبی مناسب دارای اهمیت هستند.

امروزه برای ساخت کابینت های آشپزخانه و تغییر دکوراسیون آن از کابینت MDF استفاده می شود که طرحی مدرن و زیبا به آشپزخانه می دهد. از دلایل استفاده از کابینت MDF قابلیت شکل پذیری بالای آن، قابل رنگ آمیزی و نقاشی بودن آن، ضخامت و ابعاد مختلف آن، صافی، همگنی، یکنواختی و متراکم بودن آن است که معایب چوب را نیز ندارد. کابینت فضای زیادی را از آشپزخانه اشغال می کند به همین علت به کار بردن یک کابینت MDF شکیل با رنگی زیبا می تواند محیط اطراف را تحت تاثیر بگذارد و به آن جلوه ای خاص دهد.

یکی از نمونه کابینت MDF به هایگلاس معروف است این نمونه کابینت MDF بسیار زیبا و شیک و براق است. قیمت کابینت MDF هایگلاس از کابینت MDF معمولی بالاتر است. این نمونه کابینت MDF نه تنها بر زیبایی بیشتر آشپزخانه می افزاید بلکه از نظر استحکم نیز بسیار عالی هستند. هر چند شایعاتی هست که هایگلاس خش برمی‌دارد اما در حقیقت ایم موضوع صحت ندارد ولی حفظ و نگهداری آن ها نسبت به دیگر نمونه های کابینت MDF از حساسیت بالاتری برخوردار است.

اگر برای تهیه یک کابینت هزینه در اولویت قرار دارد راه به ‌صرفه ‌تر ترکیب گزینه‌های انتخابی موجود با هم است. کابینت‌ های رايج در بازار از انواع بدنه و درب فلزی می تواند راه حلی مناسب باشد. برای مثال بدنه فلزي و درب لتروني، بدنه فلزي و درب MDF ، بدنه لترون و درب MDF، بدنه MDF و درب MDF،MDF و درب پروفيل هستند.