طراحی کابینت

بازدید: 2691

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

 طراحی کابینت

طراحی کابینت یکی از مهم ترین عوامل زیبایی خانه است و هر چه قدر هم که روی انتخاب و طراحی کابینت وقت گذاشته شود، مسیر را به خطا نرفته ایم.

البته قبل از این که به دنبال یک طراحی کابینت زیبا بگردیم، بهتر است در مورد شرایط و ویژگی‌های خانه ای که در آن زندگی می‌کنیم یا قصد داریم در آن کابینت نصب کنیم، اطلاعات کافی داشته باشیم. در خانه‌هایی که متراژ بالایی ندارند طراحی کابینت، کمک زیادی در جلوه خانه دارند.

نکته‌های زیادی هستند که در طراحی کابینت باید رعایت شوند. یکی از این نکات، زیبایی طراحی کابینت‌ است. طراحی کابینت باید نیازهای روزانه یک خانم خانه دار را برطرف کند، جا دار باشد و برای تمام وسایل مدرن خانه‌های امروزی، فضایی را در نظر گرفته باشد. همه این‌ها در کنار استحکام و دوام، در طراحی کابینت نقش دارند.

 

زیبایی طراحی کابینت

چند نکته وجود دارد که در زیبایی طراحی کابینت نقش دارند. رنگ استفاده شده در طراحی کابینت یکی از آن‌ها است. رنگ کابینت را براساس میزان نور ورودی به آشپزخانه از طریق پنجره‌ها، رنگ وسایل اصلی آشپزخانه و سلیقه صاحبخانه تعیین می‌کنند. در آشپزخانه‌های پرنور بهتر است در طراحی کابینت از رنگ روشن استفاده شود. در آشپزخانه‌های تیره هم استفاده از رنگ روشن و تیره تفاوتی ندارد. زیرا نورپردازی در این نوع آشپزخانه‌ها به عهده صاحبخانه خواهد بود.

یراق آلات کابینت نیز در جذابیت و زیبایی طراحی کابینت تاثیر دارند. نوع دسته‌ها، سنگ آشپزخانه، کاشی‌های بین کابینت و فضای قرار‌گیری وسایل اصلی آشپزخانه، از جمله نکاتی است که در یک طراحی خلاقانه کابینت کاربرد به سزایی دارند.

 

طراحی کابینت‌ جادار

مهم ترین نکته در طراحی کابینت، استفاده بهینه و کامل از فضای آشپزخانه است. مهم ترین نکته ای که باید در طراحی کابینت رعایت شود، استفاده از تمام فضای دیوارهای قابل استفاده در آشپزخانه است. حتی اگر لازم باشد، باید کمی از فضای‌هال را برای افزایش حجم طراحی کابینت اشغال کرد. بعضی از طراحی کابینت‌ها، حتی دارای بخشی میانی هستند که چند ردیف کابینت به شکل میز در وسط آشپزخانه قرار دارد. در آشپزخانه‌های بزرگ، استفاده از فضای میانی آشپزخانه که قرار است میز ناهارخوری در آن قرار بگیرد هم فراموش نمی شود.

 

طراحی کابینت مستحکم

کابینت‌های امروزی از موادی تهیه می‌شوند که بیشترین استحکام را داشته باشند. متریال‌های جدید طراحی کابینت حتی از فلز هم مستحکم تر هستند. طراحی کابینت با متریال MDF و با روکش‌های محکمی مانند پلی وود و HPL جای کابینت‌های نئوپانی سابق را گرفته اند و به استحکام و ماندگاری کابینت‌ها کمک کرده اند.