طراح کابینت آشپزخانه

طراح کابینت آشپزخانه شرکت یا اشخاصی هستند که طراحی کابینت و مسائل مرتبط به آن را به عهده می‌‌گیرند.

برای یک طراحی خوب، طراح کابینت آشپزخانه به مورد متراژ خانه، میزان نور ورودی از طریق پنجره‌ها، میزان فاصله آشپزخانه با خانه و میزان فضای مرزی بین‌هال و آشپزخانه توجه خواهد کرد. جواب دادن به این سوالات، اولین مرحله از کار یک طراح کابینت آشپزخانه است.

برای یک طراح کابینت آشپزخانه‌، مهم ترین نکته، کارآمد بودن طراحی کابینتی است که ارائه می‌‌دهد. او باتوجه به نکاتی که در مورد آشپزخانه مورد نظر و سلیقه صاحبخانه، طراحی اش را به بهترین شکل ارائه خواهد داد.

 

متراژ خانه

طراح کابینت آشپزخانه باید در مورد متراژ آشپزخانه و میزان فضایی که جا برای کار دارد، اطلاعات کافی داشته باشد. اولین تاثیری که متراژ خانه روی کار طراح کابینت آشپزخانه می‌‌گذارد، در مورد فضاهای اصلی کابینت است. نمی توان کابینتی را تصور کرد که جایی برای اجاق گاز و هود، سینک ظرفشویی، ماشین لباسشویی و حتی یخچال و ماشین ظرفشویی در نظر نگرفته باشد. بالا رفتن قیمت خانه باعث شده است که خانواده‌های متوسط نیز مجبور باشند در خانه‌های کوچک تر زندگی کنند و همین مسئله باعث شده است که یک خانواده با تمام این وسایل در یک منزل 60 متری زندگی کنند.

 

بنر نمونه 870*120

میزان نور ورودی به آشپزخانه

انتخاب رنگ برای صاحبخانه یک امر ساده به حساب می‌‌آید. اما برای طراح کابینت آشپزخانه، رنگ کابینت‌ها باید با میزان نور ورودی به اشپزخانه در روز و میزان نور کار شده در شب مرتبط است. طراح کابینت آشپزخانه رنگ کابینت‌ها را با توجه میزان نوری که روی کابینت‌ها خواهد بود در نظر می‌‌گیرد. پیشنهاد طراح کابینت آشپزخانه برای آشپزخانه‌هایی که پنجره‌های بزرگ و نورانی دارند، کابینت‌های رنگ روشن است. زیرا در غیر این صورت، نور ورودی در رنگ تیره کابینت‌ها محو می‌‌شود. در بعضی از خانه‌ها، بیشتر نور ورودی از آشپزخانه می‌‌آید و اگر طراح کابینت آشپزخانه به این نکته توجه نکند، یک خانه پر نور را تبدیل به یک خانه تاریک خواهد کرد.

برای آشپزخانه‌های تاریک که نور ورودی خانه از اتاق نشیمن تامین می‌‌شود، از هر دو رنگ تیره و روشن می‌‌توان استفاده کرد. در این نوع آشپزخانه‌ها سلیقه صاحبخانه به نظر طراح کابینت آشپزخانه ارجحیت دارد. زیرا از هر رنگی در آن‌ها می‌‌توان استفاده کرد. زیرا میزان نوری که روی کابینت‌ها می‌‌افتد با نورپردازی داخلی قابل تامین است.

 

میزان تماس کابینت با‌هال

اگر مرز‌هال و آشپزخانه بسیار زیاد باشد، طراح کابینت آشپزخانه می‌‌تواند از طرح کابینت جزیره استفاده کند. به این صورت که سنگ اوپن آشپزخانه را طوری طراحی نماید که تبدیل به میز غذاخوری از بیرون و قفسه کابینت از داخل شود.