کابینت اروپایی

نوشته شده توسط: Super User
دسته بندی: طرح کابینت
بازدید: 1467

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کابینت اروپایی بر پایه میزان نور ورودی بالا به آشپزخانه طراحی می‌شوند.

تعداد طراحی کابینت‌هایی که به کابینت اروپایی نزدیک باشند و به کار خانه‌های ایرانی بیاید، زیاد هستند. البته همه اینها بستگی دارد که چه قدر در مقابل نور ورودی آشپزخانه، پرده‌های ضخیم یا نازک قرار داده شود. خانه‌های ایرانی به دلیل اهمیتی که روی دید نداشتن خانه دارند، معمولاً اجازه ورود کامل نور را به آشپزخانه نمی دهند و این نکته در طراحی کابینت اروپایی تاثیر به سزایی دارد.

 

بنر نمونه 870*120

اگر هنوز هم علاقه مندید که از کابینت اروپایی برای خانه خود استفاده کنید، چند نکته را باید در نظر بگیرید. نکته اول در رنگ انواع کابینت اروپایی است. کابینت اروپایی را معمولاً به رنگ روشن و با ویژگی‌های ورود نور طراحی می‌کنند. محل حضور پنجره کابینت اروپایی اهمیت زیادی دارد.

نکته دوم در فضای آشپزخانه است. اگر می‌خواهید از کابینت اروپایی به نحو احسن استفاده کنید، بهتر است که آشپزخانه شما گنجایش کافی برای خلاقیت‌هایی که در کابینت اروپایی ایجاد شده است را داشته باشد. در بعضی انواع کابینت اروپایی، یک میز میانی در وسط آشپزخانه قرار می‌گیرد که یک شیر اب و سینک برای شستشوی میوه و سبزیجات قرار گرفته است. اگر تمایل دارید چنین ایده خلاقانه ای را داشته باشید، بهتر است به فضای خانه خود هم فکر کنید.

کابینت اروپایی معمولاً از تمام فضای دیوارهای آشپزخانه استفاده می‌کند. در این صورت، اگر احتمالاً تا سقف را پوشش خواهد داد و قفسه‌ها تا بالاترین نقطه خواهند رفت. این برای خانم‌های ایرانی که معمولاً تعدادی وسیله بالای کابینت دارند نیز ممکن است مشکل ساز باشد. اما بهتر است که همان ظرف‌ها را در قفسه‌های بالایی قرار دهید تا چربی کمتری به خود بگیرند.

چه در زمان های قدیم و چه  در حال حاضر آشپزخانه هر خانه ای بدون شک  قلب تپنده آن خانه محسوب می شود که افراد خانواده ناگزیر روزی چند بار به این محل آمد و شد می کنند. حال این محیط با فضایی که دارد می تواند سبب به وجود آوردن هیجان خاصی در افراد خانواده به آشپزخانه شود. شما می توانید با انتخاب اسباب و اثاثیه استاندارد و زیبا آشپزخانه را به محیطی برای آرامش خود و خانوادتان تبدیل کنید .کابینت اروپایی می تواند یکی از این  انتخاب های سنجیده و درست باشد که با دارا بودن طرح ها و رنگ های متنوع و زیبا و به روز این مهم را برای شما فراهم سازد .

طراحی کابینت اروپایی بر پایه  میزان نور ورودی به آشپزخانه بوده که این موضوع مهم در طراحی کابینت های ایرانی از اهمیت چندانی برخوردار نمی باشد .توجه به این نکته نیز مهم است که کابینت اروپایی علاوه بر طراحی های مدرن به استحکام و دوام محصولات خود توجه ویژه دارد .برای مثال روکش های مورد استفاده در کابینت اروپایی از جنس HPL وپلی وود است که در مقابل خراش ها وساییدگی ها مقاوم بوده و رطوبت کمتری را به خود جذب می کنند.

کابینت اروپایی این امکان را به شما می دهد که اگر دنبال خلاقیت ویژه ای در طراحی هستید این کابینت را انتخاب نمایید. کابینت اروپایی تمامی احتیاجات یک خانم کدبانو و خانه دار را فراهم می کند. اگر علاقه مندید از این نوع کابینت در آشپزخانه خود استفاده کنید باید چند نکته را در نظر بگیرید، نکته اول در رنگ بندی کابینت اروپایی است که معمولا به رنگ های روشن بوده و با میزان نور ورودی به آشپزخانه طراحی می شود در طراحی این نوع کابینت محل حضور پنجره از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.

اگر دوست دارید از کابینت اروپایی در آشپزخانه خود استفاده کنید باید نکته دوم یعنی فضای آشپزخانه خود را نیز در نظر بگیرید که باید گنجایش کافی برای اجرای طرح های خلاقانه این نوع کابینت را داشته باشد در بعضی از این طراحی ها یک میز میانی در وسط آشپزخانه قرار می گیرد که یک شیر آب و سینک برای شستشو روی آن نصب شده است. اگر می خواهید این طرح را در آشپزخانه خود پیاده کنید باید به فضای خانه خود هم فکر کنید.

کابینت اروپایی از تمام فضای آشپزخانه استفاده می کند و احتمالا دیوار ها را تا سقف پوشش خواهد داد که این طراحی ممکن است برای بعضی از خانم های ایرانی که معمولا تعدادی وسیله بالای کابینت دارند مشکل ساز باشد که می توانند همان وسیله ها را در قفسه های بالایی قرار دهند.