کابینت مدرن

نوشته شده توسط: Super User
دسته بندی: طرح کابینت
بازدید: 1453

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کابینت مدرن‌های زیادی به بازار وارد شده اند که با فرهنگ و ساختار خانه‌های ایرانی نیز سازگار هستند.

فرهنگ ایران هنوز در مورد خیلی از طراحی‌های کابینت مدرن واکنش مثبتی ندارد. اجزا و بخش‌هایی که برای انواع کابینت حتی کابینت مدرن استفاده می‌شود یکسان هستند. اما خلاقیت و نوآوری در همین اجزا است که باعث مدرن شدن یک طرح کابینت شده است.

 

بنر نمونه 870*120

 استحکام کابینت مدرن

خانم‌های خانه دار، مدت زمان زیادی را در آشپزخانه صرف می‌کنند و در ابتدا، این خانم خانه است که باید سفارش یک کابینت مدرن را بدهد. کابینت مدرن باید تمام احتیاجات یک خانم خانه دار و کدبانو را فراهم کند. از جمله ویژگی‌های یک کابینت مدرن خوب، داشتن روکش‌های محکم و مقاومت در برابر رطوبت و ضربات فیزیکی است.

برخلاف این که تصور می‌شود کابینت مدرن فقط در طراحی است که مدرن تر شده است، استحکام و دوام کابینت، جز اولین نکاتی است که در کابینت‌های امروزی تغییر کرده است. یک کابینت مدرن از روکش‌های محکمی مانند HPL و پلی وود است که در مقابل خراش‌ها و ساییدگی‌ها مقاومت ترند و رطوبت کمتری را به خود جذب می‌کنند. ویژگی کابینت مدرن در مقاومت و استحکام آن است. جنس یک کابینت مدرن نیز مهم است. زیرا اگر قرار است یک کابینت نئوپان را به جای کابینت مدرن به شما بفروشند، آن استحکام و دوامی که انتظار دارید را به دست نخواهید آورد.

 خلاقیت در طراحی کابینت مدرن

کابینت مدرن دارای خلاقیت ویژه ای در طراحی است. اگر به دنبال خلاقیت بسیار بالا در کابینت مدرن هستید و اشپزخانه نسبتاً بزرگی نیز دارید، می‌توانید از طرح‌هایی در بین انواع کابینت مدرن استفاده کنید که اجزای اصلی کابینت تغییر شکل یا ماهیت داده اند.

سینک ظرفشویی کابینت مدرن

در نگاه اول، تصور می‌شود که جای سینک ظرفشویی در کابینت مدرن تغییر کرده است و به مرکز آشپزخانه آورده شده است. در بعضی از انواع طراحی کابینت مدرن، این اتفاق افتاده است. زیر در این صورت، رفت و آمد به سینک ظرفشویی ساده تر می‌شود و در صورتی که در طول روز لازم باشد که به طور مستمر به سینک ظرفشویی مراجعه کرد، احتمال نفوذ رطوبت و خراب شدن کل کابینت وجود دارد.

در بعضی از طراحی‌ها نیز، یک سینک ساده بدون آب چکان برای شستشوی میوه و سبزیجات تعبیه شده است.

رنگ آمیزی کابینت مدرن

اضافه شدن طراحی کاشی‌های بین کابینت و رنگ‌های جدید مانند رنگ‌های جذاب آبی، سفید، قرمز و زرد و دیگر رنگ‌های کاملاً صنعتی مانند نقره ای متالیک، کابینت مدرن طراحی‌های فوق العاده جدیدی نیز پیدا کرده است. این طراحی‌ها باعث شده است شکل و شمایل یک کابینت مدرن نیز تغییر کرده است.