انواع مدل کابینت

انواع مدل کابینت با جنس‌ها و طراحی‌های متفاوت را می‌توان پیدا کرد.

جنس‌هایی که در بین انواع مدل کابینت استفاده می‌شوند، معمولاً از نئوپان، MDF با روکش‌های مختلفی از جنس HPL، پلی وود و غیره هستند.

بنر نمونه 870*120

بنابراین اگر در بین انواع مدل کابینت، یک مدل را پسند کردید، به جنس و کیفیت آن توجه کنید. ممکن است یک مدل کابینت بسیار زیبا باشد، اما جنسی که برای ساخت آن استفاده می‌شود مناسب نباشد. انواع مدل کابینت با توجه به تازه بودن آنها تقسیم بندی می‌شود. دسته بندی زیر از جدید به قدیم مرتب شده است. در تمام انواع مدل کابینت‌ که به تازگی طراح شده اند، فضاهای اصلی برای وسایل مدرن در نظر گرفته شده اند. مهم ترین وسایل، یخچال، اجاق گاز و هود، ماشین لباسشویی و در بعضی موارد ماشین ظرفشویی ایستاده در انواع مدل کابینت دیده می‌شود.

 انواع مدل کابینت ماهاگونی

ماهاگونی رنگ سال 2015 است و در بین انواع مدل کابینت جدید، این رنگ دیده می‌شود. رنگ ماهاگونی بین قهوه ای و سرخ است و جذابیت خاصی به کابینت می‌دهد. از آن جا که ماهاگونی، رنگ براقی است، وسایل مدرن در کنار آن زیباتر دیده می‌شوند. در انواع مدل کابینت ماهاگونی، وسایل به رنگ نقره ای هستند. زیرا این رنگ بیشترین همخوانی را با انواع مدل کابینت ماهاگونی دارد.

 انواع مدل کابینت سفید و سیاه

ترکیب رنگ سیاه و سفید، یکی از زیباترین ترکیب‌های رنگ موجود در انواع مدل کابینت است. به دلیل این که رنگ سفید به تنهایی خیلی توی چشم می‌زند و ایرادهای داخل این کابینت، مانند خراش و برآمدگی از فاصله بسیار دور نیز قابل مشاهده است، بهتر است از ترکیب رنگ سیاه و سفید برای جذابیت کابینت استفاده شود.

 کابینت متالیک و نقره ای

رنگ‌های نقره ای و متالیک، جزو جدیدترین رنگ‌هایی هستند که در انواع مدل کابینت دیده می‌شوند. این رنگ‌ها با توجه به این که اکثر وسایل مدرن به این دو رنگ تولید می‌شوند، ویژگی محو کردن و پوشاندن آنها را دارد. بنابراین انواع مدل کابینت نقره ای و متالیک، حالت رمزآلودی پیدا می‌کنند که کمی ترسناک نیز به نظر می‌رسند. برای آشپزخانه مطب‌ها و کلینیک‌های زیبایی، انواع مدل کابینت متالیک و نقره ای می‌توانند حالت پاکیزگی و نظافت را القا نمایند.

 انواع مدل کابینت رنگ چوب

انواع مدل کابینت رنگ چوب، جزو اولین انواع کابینت هستند که به بازار عرضه شدند. این نوع کابینت‌ها، به سادگی با هر رنگ و فضای ایرانی قابل تطبیق هستند و رنگ‌های مختلف چوب مانند گردویی، ونگه، قهوه ای روشن و قهوه ای تیره، جزو انواع مدل کابینت رنگ چوب به حساب می‌آیند.