مدلهای جدید کابینت

مدلهای جدید کابینت تغییرات زیادی نسبت به مدلهای کلاسیک کابینت کرده اند.

در مدلهای جدید کابینت دیگر تفاوت در حد جای هود و اجاق گاز توکار و درب لمسی نیست. در بیشتر مدلهای جدید کابینت، طراحی‌هایی دیده می‌شود که خلاقیت و یراق الات جذاب و جدید حرف اول را در آنها می‌زنند. کابینت‌های طرح جزیره، کابینت‌های لمسی، درهای مخفی کابینت، میز ناهارخوری کابینت دار، نورپردازی و... جزو خلاقیت‌های موجود در بین مدلهای جدید کابینت هستند. خلاقیت در مدلهای جدید کابینت، در سه دسته بندی رنگ، طراحی و یراق‌‌الات دسته بندی می‌شوند.

 

بنر نمونه 870*120

 رنگ مدلهای جدید کابینت

اگر به رنگ مدلهای جدید کابینت دقت نمایید، بیشتر آنها رنگ‌هایی هستند که به تازگی به بازار آمده اند. رنگ‌هایی مثل رنگ ماهاگونی، ونگه، متالیک، نقره ای و رنگ‌های جیغ مثل زرد، نارنجی، قرمز و... رنگ‌هایی هستند که فقط در مدلهای جدید کابینت می‌توانیم مشاهده کنیم. هر نوع رنگ با یک نوع آشپزخانه و نورپردازی قابل استفاده است.

رنگ مدلهای جدید کابینت با رنگ سنگ‌های آشپزخانه، رنگ وسایل و رنگ محیط کلی خانه قابل هماهنگ شدن هستند. در مدلهای جدید کابینت حتی دیده می‌شود که رنگ سقف آشپزخانه نیز با رنگ مدلهای جدید کابینت مانند زرد و آبی و ... هماهنگ شده است.

 طراحی در مدلهای جدید کابینت

کابینت طرح جزیره یکی از جدیدترین انواع مدل کابینت است. همان طور که از اسمش بر می‌آید، یک ردیف کابینت به شکل جزیره در وسط آشپزخانه قرار گرفته است. با توجه به محل قرار گیری چاه آشپزخانه، می‌تواند دارای یک سینک شستشوی میوه نیز باشد. اما بیشتر استفاده از کابینت طرح جزیره، شکل میز ناهارخوری است. کابینت طرح جزیره، یک میز همرنگ با کل کابینت به صاحبخانه می‌دهد که در حالت عادی، خرید چنین میزی ساده نیست. در بعضی از این کابینت‌های طرح جزیره، حتی اجاق گاز توکار به همراه هود نیز در بخش جزیره شکل کابینت قرار داده شده است.

در طرح‌های دیگر مدلهای جدید کابینت، شیوه استتار نیز دیده می‌شود. یعنی برای بخش‌های مختلف کابینت، درب محافظ گذاشته است و فقط صاحبخانه است که می‌داند محل قرارگیری بخچال، ماشین ظرفشویی و لباسشویی کجا هستند. این نوع طراحی خلاقانه در خانه‌های کوچک و با وسایل اندک استفاده می‌شود. دلیل استفاده از این نوع طراحی، در هماهنگی آن است. زیرا ممکن است مدلهای جدید کابینت با وسایل قدیمی یا ناهماهنگ، زیبایی آشپزخانه را تحت تاثیر قرار دهد.

 یراق آلات مدلهای جدید کابینت

یکی از مهم ترین یراق الات مدلهای جدید کابینت را می‌توان اجاق گاز توکار دانست. اجاق گاز توکار باعث افزایش فضای کابینت‌ها می‌شود. یکی دیگر از این یراق الات نیز هود است که بالای اجاق گاز قرار می‌گیرد. این دو یراق آلات، می‌توانند به تنهایی ارزش یک مدل کابینت را افزایش بدهند.

برای دیگر مدلهای جدید کابینت، می‌توان به کاشی‌های بین کابینت اشاره کرد که طراحی آنها کمک زیادی به زیبایی آشپزخانه می‌کند.