مدلهای کابینت آشپزخانه

مدلهای کابینت آشپزخانه با توجه به اندازه، رنگ و جنس کابینت تقسیم بندی می‌شوند.

برای این که بتوانیم انواع مختلف مدلهای کابینت آشپزخانه را ببینیم، ابتدا باید مدل مورد علاقه کابینت را انتخاب نماییم. برای این کار باید انواع مختلفی که برای مدلهای کابینت آشپزخانه وجود دارد را بشناسیم و در بین آنها، یک مدل مشخص را برای آشپزخانه خود انتخاب نماییم.

  

بنر نمونه 870*120

مدلهای کابینت آشپزخانه‌های بزرگ

آشپزخانه‌های بزرگ که دارای دیوارهای طولانی و فضای وسط بزرگی دارند، نیاز نیست که تمام طول آشپزخانه را از کابینت در آن استفاده نماییم. ‌یکی از شیوه‌هایی که در مدلهای کابینت آشپزخانه‌های بزرگ دیده می‌شود، کابینت طرح جزیره است. این کابینت با داشتن یک ردیف کابینت میز مانند در وسط آشپزخانه، کمک زیادی به زیبایی آشپزخانه می‌نماید. مدلهای کابینت آشپزخانه طرح جزیره دارای انواع مختلفی هستند. بعضی از این مدلهای کابینت آشپزخانه طرح جزیره، در کابینت وسطی خود دارای یک سینک شست و شوی میوه نیز هستند. این سینک بدون هیچ آبچکانی قرار گرفته شده است و برای شستشوی میوه‌هایی است که قرار است بر روی میز کابینت طرح جزیره قرار گرفته است.

مدلهای کابینت آشپزخانه محدود به کابینت طرح جزیره نمی شود. در مدلهای کابینت آشپزخانه‌های بزرگ، سعی شده است که از نور ورودی آشپزخانه از بیرون نیز تمرکز شود. در این صورت رنگ مدلهای کابینت آشپزخانه‌های بزرگ، روشن خواهند بود. مدل‌های کلاسیک، مدل‌های سفید و سیاه و مدل‌های کرم رنگ از مدلهای کابینت آشپزخانه بزرگ هستند. جادار بودن و عمیق بودن مدلهای کابینت آشپزخانه‌های بزرگ، جزو مزیت‌های آنان است که نباید در هنگام سفارش آنها از قلم بیافتند.

 مدلهای کابینت آشپزخانه‌های کوچک

این آشپزخانه‌ها به دلیل متراژ پایین خانه و فضایی که برای آنها در نظر گرفته شده است، دارای کاربردهای ویژه دیگری نیز هستند. خیلی از خانه‌های متراژ پایین دارای آشپزخانه اوپن هستند و مدلهای کابینت آشپزخانه ای که دیده می‌شوند نیز از یک خانه با آشپزخانه اوپن عکاسی شده اند. در نتیجه در مدلهای کابینت آشپزخانه‌های کوچک، زیبایی آشپآشپزهخانشیبش یکبتشیکباتن شو طراحی نوآورانه دیده می‌شود.

مدلهای کابینت آشپزخانه‌های کوچک همگی خاصیت جادار بودن، استفاده کامل از فضا و... را در اولویت قرار داده اند. می‌توان در بین مدلهای کابینت آشپزخانه‌های کوچک، کابینت طرح جزیره را هم دید. بخشی از کابینت که در مرز بین اشپزخانه و‌هال قرار گرفته است، تبدیل به یک میز غذاخوری شده است. با این تفاوت که سینک شستشوی میوه در آن تعیبه نشده است. این سینک معمولاً روی چاه وسط آشپزخانه قرار می‌گیرد.