مدل های کابینت

مدل های کابینت را می‌توان به دو دسته عمده مدل های کابینت روشن و مدل های کابینت تیره تقسیم بندی کرد.

دیگر انواع دسته بندی مدل های کابینت در زیر این دو دسته بندی می‌توانند قرار بگیرند. دسته بندی مدل های کابینت کلاسیک و مدل های کابینت مدرن خیلی کارآمد نیست، زیرا تعداد مدل های کابینت کلاسیک به اندازه ای نیست که بتوان آنها را در یک دسته بندی گنجاند.

بنر نمونه 870*120

دیدن مدل های کابینت یکی از راه‌هایی است که می‌توان یک کابینت مناسب برای خانه خود انتخاب نماییم. بنابراین در هنگام انتخاب از بین مدل های کابینت باید به شرایط خانه و آشپزخانه ای که داریم نیز توجه نماییم.

  مدل های کابینت روشن

مدل های کابینت کلاسیک که دارای رنگ کرم و روشن هستند، در این دسته بندی قرار می‌گیرند. مدل های کابینت کلاسیک دارای طراحی و رنگی هستند که معمولاً در گذشته از انها استفاده می‌شده است. خاطره انگیز بودن مدل های کابینت کلاسیک، یکی از دلایلی است که جوان ترها برای سفارش این مدل های کابینت اقدام می‌کنند.

بعضی از مدل های کابینت مدرن نیز که دارای رنگ‌هایی مثل نقره ای، متالیک، سفید براق و سیاه و سفید هستند نیز در این دسته بندی قرار می‌گیرند. در مدل های کابینت مدرن متوجه خواهیم شد که رنگ‌های انها با توجه به میزان نور ورودی و نورپردازی کابینت‌ها، در نظر گرفته شده است. اشکالی که در مدل های کابینت مدرن دیده نمی شود، در مورد کثیف شدن آن‌ها است. یک کابینت سفید یا متالیک براق، به محض کثیف شدن یا ایجاد خراش در آن، به سرعت خود را نشان می‌دهد و ممکن است به راحتی قابل برطرف شدن نباشد. اشکالی که از فاصله بسیار دور نیز دیده می‌شود.

مدل های کابینت روشن را در آشپزخانه‌های تاریک نیز می‌توان استفاده نمود. نورپردازی برای کابینت‌های روشن کار ساده تری است. زیرا با بازتاب نور، فضای اشپزخانه را پرنورتر جلوه می‌دهند.

 مدل های کابینت تیره

خانه‌هایی که دارای نورگیر بسیار خوبی هستند، هرگز نباید از مدل های کابینت تیره استفاده نمایند. مخصوصاً اگر تمام نور ورودی خانه از مسیر آشپزخانه وارد می‌شوند. در این صورت یک خانه دلباز و روشن، تبدیل به یک خانه تیره و دلگیر خواهد شد. مدل های کابینت روشن برای این خانه‌ها طراحی شده اند.

این مدل های کابینت را معمولاً برای خانه‌های تاریک استفاده می‌کنند. مدل های کابینت تیره دارای رنگ‌هایی مشخص مانند ماهاگونی، قهوه ای، گردویی، سیاه و... هستند که همه آنها به رنگ‌های چوب درختان نزدیک ترند. مدل های کابینت تیره را می‌توان در کافه‌ها و مکان‌هایی مشابه مشاهده کرد.